امنیت امنیت سرور ها سی پنل کانفیگ و مدیریت سرور کنترل پنل هاستینگ

آموزش نصب و کانفیگ وب سرور LiteSpeed

LiteSpeed
Written by LearnSpot Group

وب سرور LiteSpeed ، یک وب سرور با کارایی بالا و مقیاس پذیری بالا هست. بطور کامل قابل تعویض با وب سرور آپاچی Apache میباشد ، بنابراین وب سرور لایت اسپید می تواند به سرعت در یک تنگنای بزرگی که در بستر وب سرور موجود شما ایجاد شده جایگزین شود. با یک بُرد فراگیر در ویژگی ها و سادگی استفاده برای مدیریت سرور ، وب سرور لایت اسپید می تواند به شما برای بیرون امدن از چالش گسترش معماری یک وب سرور کمک کند.

وب سرور لایت اسپید در شرایط همزمان سرعت و مقیاس پذیری پایین , کارایی بالایی داره. آزمایش های ما ثابت کردن که ۶ بار سریع تر از آپاچی عمل می کند. وقتی که محتوای ایستا در جریان باشد , شتاب دهنده های محتوای لایت اسپید شامل thttpd و boa و TUX خیلی خوب پیشی می گیرند. همچنین وقتی محتوا پویا باشد و پردازش PHP مورد بحث باشد ، لایت اسپید بیش از ۵۰% سریع تر از زمانی که آپاچی با mod_php عمل می کنه محتوای PHP رو تحویل خواهد داد.

از زمان انتشار نسخه ۳٫۰ وب سرور لایت اسپید ، این وب سرور به عنوان جایگزینی برای آپاچی بدون نقص در کنار کنترل پنل های میزبانی مانند cPanel و DirectAdmin و غیره کار کار میکند و به سادگی کارایی PHP و امنیت را افزایش میدهد در حالیکه گنجایش سرور را نیز دوبرابر خواهد کرد. لایت اسپید بهترین انتخاب برای سرویس دهندگان میزبانی اشتراکی هست.

این وب سرور از CGI, FastCGI, LSAPI, PHP, Servlet/JSP پشتیبانی میکند و قابلیت پشتیبانی Apache compatible URL rewrite engine را دارد و از نظر امنیتی به Anti-DDoS و Deny any buffer-overrun attempts و System overloading prevention مجهز است.

 

از طریق نرم افزار Putty و SSH به سرورتون متصل شوید.سپس دستورات زیر را وارد کنید:

توجه: بجای کلمه LITESPEED_DOWNLOAD_LINK  آدرس دانلود پکیج لایت اسپید رو – باتوجه به نوع سیستم عامل سرور – وارد نماید.جهت دریافت لینک دانلود اینجا کلیک کنید.

اکسترکت کردن پکیج لایت اسپید:

توجه: بجای کلمه FILE_NAME نام فایل لایت اسپید دانلود شده را وارد نمایید.

سپس دستورات زیر را وارد نماید:

توجه: بجای کلمه lsws-4-2.12 باید نام فولدر استخراج شده لایت اسپید رو وارد کنید و در حال حاضر جدیدترین ورژن اون ۴-۲٫۱۲ هست که شما با دستور ls میتونید نام دقیق فولدر لایت اسپید رو مشاهده کنید.

توجه: بجای آدرس license_key.key باید ادرس لاینسنس لایت اسپدیتونو وارد کنید(تریال یا اینترپرایس)،جهت دریافت لایسنس تریال نیز میتونید از اینجا استفاده کنید.

حال وب سرور لایت اسپید رو با دستور زیر نصب میکنیم:

۱- قوانین رو براتون میاره که باید دکمه ctrl + q رو بزنین و بعد کلمه Yes رو تایپ و تایید کنید…
۲- آدرس دایرکتوری لایت اسپید رو براتون میاره که که دیفالتش بگذارید ( اینتر بزنین )
۳- یوcر نیم رو میخواد : دیفالتش بزارید (اینتر بزنید)
۴- پسوورد را وارد کنید
۶- PHP suEXEC رو با توجه به کنترل پنلتان انتخاب کنید، تا نصب کنه
۵- سپس با توجه به کنترل پنلتان رو انتخب کنید ….
به WHM برید ، در قسمت پلاگین لایت اسپید رو میبینید، سپس روی اون کلیک کنید و بر روی Building PHP …. کلیک کنید تا با وب سرور لایت اسپید سازگار بشه.
در غیر اینصورت همخوانی بین ورژن های php,mysql انجام نخواهد شد و باعث ایجاد ارورهای sql در سایت ها خواهد شد.

 

منبع

منبع ۲

LearnSpot Group

About the author

LearnSpot Group

Leave a Comment